2019. február 18. (hétfő) 14:51

Miskolci Egyetem - IIW Program

NEMZETKÖZI HEGESZTETT SZERKEZET TERVEZŐMÉRNÖK KÉPZÉS INTERNATIONAL WELDED STRUCTURES DESIGNER (IWSD)

A képzés célja olyan, korszerű ismeretekkel rendelkező, a nemzetközi normáknak megfelelő szakemberek kiképzése, akik alkalmasak a korábban megszerzett mérnöki tudásuk és a képzés során elsajátított ismeretek birtokában az új tudományos eredmények befogadására, alkalmazására, a korszerű hegesztett szerkezetek tervezésére a gyártási, a minőségbiztosítási és a gazdaságossági szempontok figyelembevétele mellett. A képzés megfelel a Nemzetközi Hegesztési Intézet (International Institute of Welding, IIW, 58 ország tagja a világon) ajánlásának. Az IIW-nek Magyarország képviseletében a Magyar Hegesztési Egyesület (MAHEG) és a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés (MHtE) a tagja.

A képzés 7 modulból áll:

1. modul: Hegesztési technológiák,
  2. modul: Anyagok feszültségei,
  3. modul: Hegesztett szerkezetek tervezése,
  4. modul: Hegesztett kötések tervezése,
  5. modul: Hegesztett lemezszerkezetek tervezése,
  6. modul: Hegesztett szerkezetek optimálása,
  7. modul: Gyártás, költségek, minőség és ellenőrzés. E

Egy szakmai tervezési feladat végigvitele. A képzés sikeres vizsga esetén Nemzetközi Hegesztett Szerkezet Tervezőmérnök Diplomával zárul, amit az MHtE, mint Nemzeti Meghatalmazott Testület ad ki.

A képzés időtartama 2 félév, 250 óra, mely 2019. szeptember – 2020 május között történik.

Helyszíne: Miskolci Egyetem, 3515 Miskolc Egyetemváros Ideje: általában minden hónap második hetén 3 nap (szerda-csütörtök-péntek).

Költsége: 380 eFt/félév/fő, + 80 eFt/fő a záró-vizsga és az IIW diploma díja.

Minimális csoportlétszám: 15 fő.

Jelentkezési határidő: 2019. augusztus 15.

Jelentkezhet: aki alapképzésben gépészmérnöki, építőmérnöki, vagy közlekedésmérnöki szakon szerzett szakképzettséggel rendelkezik (főiskolai, BSc. oklevél, egyetemi, MSc. diploma) és legalább egy éves szakmai gyakorlata van.

Más műszaki felsőfokú végzettséggel felvételizni kell. Kapcsolat (név, telefon, fax, e-mail)

Szakmai kérdésekben: Dr. Jármai Károly egyetemi tanár, +46 565-111 mellék: 20-28, jarmai@uni-miskolc.hu

Adminisztratív kérdésekben: Mentorius Tudás- és Képzőközpont, +46 565-111 mellék 10-93, mentorius@uni-miskolc.hu

További információk:

Akkreditációs oklevél