2024. május 14. (kedd) 13:36

120 éves az Elektrotechnikai és Elektronikai Intézeti Tanszék

Felhívás a Miskolci Egyetem 120 éves az Elektrotechnikai és Elektronikai Intézeti Tanszék Jubileumi Konferenciájára

2024. október 17. csütörtök 9:00-20:40 óra között

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy leírások szerint a Miskolci Egyetem Fizikai és Elektrotechnikai Intézet Elektrotechnikai és Elektronikai Intézeti Tanszékének jogelődje 1904. szeptember 1-jén alakult és kezdte meg működését Fizika-Elektrotechnika Tanszék néven Selmecbányán. A Tanszék 1919-ben Trianon miatt Sopronba költözött, később pedig az 1949-ben Miskolcon Alapított Nehézipari Műszaki Egyetemen találta meg végleges helyét, ahol ennek szellemében mai napig töretlenül képezi a hallgatókat az elektrotechnika, elektronika és kapcsolódó tudás-területek ismeretére ezzel hozzájárulva újabb mérnöknemzedékek kineveléséhez.

Programterv

8:30 - 11:00 Regisztráció
9:00 - 9:30 Köszöntő, a konferencia megnyitása
9:30 - 10:00 Jubileumi előadás
10:00 - 11:00 Kiállítás
11:00 - 12:00 Plenáris ülés
12:00 - 13:00 Ebédszünet
13:00 - 15:00 Szekcióülések és Villamosmérnöki Szakmai Nap előadásai
15:00 - 16:45 Egyéni utazás a Tiszai Pályaudvarra
16:45 - 17:00 Gyülekező és csoportképkészítés a Tiszai Pályaudvaron a 2-es villamos végállomásán – Szakest megkezdése
17:00 - 20:40

Nosztalgiavillamosozás és Villamos Szakest „a Bengáli, alias Ampervadász Tigris villamossal” (Végállomásokon 10-15 perces szünetekkel)

A Nosztalgiavillamosozáson és Villamos Szakesten csak azok vehetnek részt, akik a konferencia előadásain is részt vettek! A férőhelyek száma korlátozott, így a létszámkorlát betelte után nem tudunk jelentkezéseket elfogadni!

A rendezvényen fotók készülnek, amelyek a rendezvény beszámolójába bekerülhetnek. A részvétel automatikus hozzájárulást jelent.

A rendezvényre egyaránt várunk előadókat, résztvevőket és kiállítókat! Előadással bármilyen műszaki, természettudományi és oktatással kapcsolatos témában lehet jelentkezni. A szekciók a beérkező előadások függvényében kerülnek kialakításra.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, azonban a férőhelyek korlátozott számából adódóan regisztrációhoz kötött, amely regisztráció itt tehető meg.

A konferencián elhangzott előadásokból konferenciakiadvány készül, amelyhez a sablon itt érhető el. Cégek részére az 1 oldalas cégbemutató sablon itt érhető el.

A cikkeket és cégbemutatókat a megadott sablon alkalmazásával készítsék el és .docx formában Somogyiné Dr. Molnár Judit (judit.somogyine@uni-miskolc.hu) részére küldjék meg legkésőbb október 31-ig!

Nosztalgiavillamosozás és Villamos Szakest

A Jubileumi Konferencia méltó lezárásaként Nosztalgiavillamosozásra és Villamos Szakestre kerül sor a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. jóvoltából. Az 1962-es gyártmányú, FVV 1100 típusú, 100-as pályaszámú „Bengáli, alias Ampervadász Tigris” nevet viselő nosztalgia villamossal. Az első utunkat a 2-es jelzésű villamosvonalon kezdjük meg, majd pedig áttérünk az egykori 0-s jelzésű és az 1-es jelzésű vonalra (Tiszai Pályaudvar ‒ Újgyőri Főtér ‒ Vasgyár ‒ Újgyőri Főtés ‒­ Felső-Majláth). Ezt követően bejárjuk az egykori 3-as jelzésű villamosvonalat is (Felső-Majláth ‒ Vasgyár ‒ Újgyőri Főtés ‒­ Felső-Majláth) és utunkat a fővonalon zárjuk, visszatérve a Tiszai Pályaudvarra.

KĂŠp1.jpg

Emlékül a résztvevők egy sorszámozott nosztalgia jegyet kapnak, amely egyben tombolaként is szolgál. A tombolasorsolásra részben a végállomásokon, részben pedig a villamoson kerül sor. A villamoson a jó hangulatról a Selmeci nóták gondoskodnak. A villamoson alkohol fogyasztása kizárólag a józanság határáig lehetséges, továbbá a rendezvényhez méltó magatartás elvárt! Minden résztvevő a legszebb „gúnyájában” jelenjen meg! Aki a szabályokat megsérti, az a következő megállóban leszállíttatik!

Fontosabb határidők és időpontok:

Regisztráció – 2024. szeptember 11.
Részletes program kihirdetése – 2024. szeptember 30.
Rendezvény időpontja – 2024. október 17.
Cikkek és cégbemutatók benyújtása – 2024. október 31.