2019. október 22. (kedd) 19:24

70 éves a Gépészmérnöki és Informatikai Kar

A Gépészmérnöki és Informatikai Kar 2019-ben ünnepli alapításának 70. évfordulóját.

Ehhez kapcsolódóan 2019. október 18-án Jubileumi Emlékülést tartottunk a hazai és külföldi egyetemekről és vállalatoktól meghívott vendégeink, tiszteletbeli professzoraink, valamint az egyetemi kollégák körében.

A rendezvényen az egyetemi vezetőkön kívül Veres Pál, Miskolc MJV polgármestere, Prof. Dr. Horváth Zita oktatásért felelős helyettes államtitkár, Prof. Dr. Latorcai János, a Magyar Országgyűlés alelnöke és Bihall Tamás, a B.-A.-Z. Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke mondott köszöntőt ill. tartott előadást.

Az emlékülésen a beszédek mellett a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Tiszteletbeli Professzora, valamint a jubileum alkalmából alapított Pro Facultate Artium Mechanicarum et Rerum Informaticarum Universitatis Miskolciensis kitüntetéseket is átadtuk.

A kar intézeteinek szekcióülésein bemutathatták a résztvevők szakmai, oktatási illetve kutatási tevékenységeiket.

Este jubileumi szakestéllyel zárult a program, amely a selmeci hagyományok szellemében zajlott.

A Kari Jubileumi Emlékülésről készült felvétel itt érhető el.

A rendezvény fotói itt érhetők el.

48941334728_29e2ce13ec_b.jpg