2021. május 7. (péntek) 11:23

Robbanás-biztonságtechnikai fejlesztések a Miskolci Egyetemen című előadás

"Akadémiai Esték" online előadása

Időpont: 2021. május 05. 17:00

Előadó: Dr. Siménfalvi Zoltán (egyetemi docens, ME Gépészmérnöki és Informatikai Kar)

„Robban vagy nem robban? Robbanás-biztonságtechnikai fejlesztések a Miskolci Egyetemen”

Robbanás-biztonságtechnikai fejlesztések a Miskolci Egyetem Magyarországon egyedülálló, de a világon sem több, mint 10 versenytárssal rendelkező kompetencia központ szárnypróbálgatását mutatja be a MAB Akadémiai Esték sorozatának következő előadásán Dr. Siménfalvi Zoltán a központ ötletgazdája, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja. Megtudhatjuk, hogy egy több évtizede művelt szakterület csipkerózsika álmától milyen út vezetett az első beruházáson, egy szervezetfejlesztési program nyertes projektjén át, az ipari partnerkör bővülésén keresztül a DustLab kompetencia központig, amelyben a robbanásveszélyes anyagok (porok, gőzök, gázok, hibrid keverékek) széleskörű laboratóriumi vizsgálatával, a szakterület BSc, MSc, szakmérnöki és tűszerű képzésekbe történő adaptációjával, K+F megbízások keretében rendszer-biztonságtechnikai elemzésekkel, robbanás elleni védelmi technikák tervezésével és nem utolsó sorban tudományos kutatásokkal is foglalkoznak.