2022. november 29. (kedd) 10:37

2022. őszi Tudományos Diákkori Konferencia

A 2022. őszi Tudományos Diákkori Konferencia keretében megrendezésre került a „Gépek és Szerkezetek Tervezése és Gyártása II. Szekció” a Gyártástudományi Intézetben 2022. november 28. (hétfő) 13.00 órakor.

A szekciót vezette Prof. Dr. Kovács György egyetemi tanár, tagjai Dr. Lukács Zsolt egyetemi docens, intézetigazgató és Dr. Sarka Ferenc egyetemi docens voltak.

Tudományos kutatásukból előadást tartottak a következő hallgatók:

Fehér Daniella: AlSi7 ötvözet alakíthatóságának vizsgálata melegzömítő vizsgálattal. Konzulens: Dr. Kuzsella László, egyetemi docens.

Fekete Vivien: Szerszámacélok szikraforgácsolásának vizsgálata a megmunkált felületek érdessége alapján. Konzulens: Dr. Maros Zsolt, egyetemi docens.

Nagypál Gergely: A felületi funkcionalitást jellemző paraméterek vizsgálata hónolt furatokban. Konzulens: Dr. Sztankovics István, adjunktus.

Smolnicki Szilárd: A gyémántvasalás energiahatékonyságának vizsgálata. Konzulens: Dr. Varga Gyula, egyetemi docens.

Szabó Bence: Súrlódási együtthatók meghatározása különböző terhelések és kenőanyagok használata során. Konzulens: Dr. Kovács Péter Zoltán, egyetemi docens.

Urbanovics Viktor János: Az előtolás változtatásának hatása a homlokmart síkfelület érdességére. Konzulens: Nagy Antal, mérnöktanár.

Az eseményen készült fényképek megtekinthetők itt

A résztvevőknek ezúton is gratulálunk a színvonalas munkájukhoz!