Beszerzési Logisztikai Rendszerek Tervezése szakmai műhely

Vezető: Dr. Bányainé Dr. Tóth Ágota, Egyetemi docens (agota.banyaine@uni-miskolc.hu)

 

Alapítás

A „Beszerzési logisztikai rendszerek tervezése” szakmai műhely 1999-ben alakult, létrehozását az a tény indokolta, hogy a globalizáció révén kialakuló logisztikai hálózatokban egyre nagyobb szerep jutott és jut napjainkban is a hatékonyan működő ellátási láncoknak, s ezen belül egy kiemelt szakterület a beszerzési logisztika. A szakmai műhely alapítását és működését olyan szaktekintélyek támogatták, mint a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetének vezetői Prof. Dr. Cselényi József, majd Prof. Dr. Illés Béla, a Miskolci Egyetem Informatikai Intézetének igazgatója Prof. Dr. Tóth Tibor, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építő- és Anyagmozgató Gépek Tanszékének vezetője Prof. Dr. Kulcsár Béla.

A szakmai műhely meglétének fontosságát támasztják alá azok a jelenségek, melyek az ellátási láncok töredezettségéhez vezettek, másrészt ezen jelenségek ellensúlyozásaként a negyedik ipari forradalom az ellátási láncok, s így a beszerzési logisztikai folyamatok nagymértékű integrációját segítette elő.  

Tevékenység

Kutatási feladatok ellátása a beszerzési logisztikai rendszerek tervezése témakörben. Alap- és mesterszakos hallgatók tudományos diákköri tevékenység (TDK) keretében végzett kutatómunkájának irányítása, szakdolgozatok és diplomamunkák témavezetése. PhD hallgatók kutatómunkájának irányítása. A szakmai műhelyben végzett kutatómunka eredményei szakmai folyóiratokban kerülnek publikálásra és tudományos konferenciákon kerülnek bemutatásra. A szakmai műhely, alapítása óta több K+F pályázatban vett részt. A Logisztikai Intézet hazai és nemzetközi kapcsolatrendszerére építve és azt bővítve a szakmai műhely több hazai és külföldi felsőoktatási intézménnyel és kutatóintézettel működik együtt.  

Eredmények

A szakmai műhely munkájába az elmúlt években több fiatal oktató-kutató kolléga is bekapcsolódott, akik főként doktori értekezésük témájához kapcsolódóan végeztek kutatásokat:

Jelentős számú alap- és mesterszakos hallgató kapcsolódott be a szakmai műhely munkájába és működött közre oktatási és kutatási feladatok megvalósításában, végzett demonstrátori tevékenységet, mint például:   

A szakmai műhely keretében 24 TDK dolgozat készült el. A fiatal kutatókkal közösen a szakmai műhely keretében az elmúlt 5 évben több mint 40 publikációt (ebből 12 publikáció alap- ill. mesterszakos hallgatókkal közösen) készítettünk, továbbá több mint 45 szakdolgozat/diplomaterv kapcsolódott a szakmai műhelyben folyó kutatásokhoz. A szakmai műhely fennállása óta mintegy 20 kutatási projektbe kapcsolódott be, melyek közül az elmúlt 5 évben az alábbi két projekt volt a legjelentősebb: