2023. július 27. (csütörtök) 21:33

A Miskolci Egyetem és a Magyar Hegesztési Egyesület delegációja Szingapúrban a hegesztési világkonferencián

A Nemzetközi Hegesztési Intézet (IIW) 76. közgyűlésére és nemzetközi konferenciájára 2023. július 16-21. között Szingapúrban került sor. Az Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet részéről Dr. Gáspár Marcell, Kovács Judit, Pap Ádám, Prof. Dr. Lukács János és Dr. Raghawendra Sisodia vettek részt a rendezvényen, akik összesen 4 konferencia előadást és 7 bizottsági szakmai előadást tartottak az alábbi témakörökben:

-          elektronsugaras hegesztés

-          ellenállás-ponthegesztés

-          acél-alumínium vegyeskötések

-          ultra-nagyszilárdságú acélok hőhatásövezeti tulajdonságai

-          nagyciklusú fáradás és fáradásos repedésterjedés

-          csőtávvezetékek alkalmassága hidrogéntechnológiákra

Az előadásokhoz készült IIW dokumentumok közül több is ajánlást kapott a Welding in the World impaktfaktoros folyóiratban történő publikálásra.

Ezúton is köszönjük a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet, a Magyar Hegesztési Egyesület, az MHtE Alapítvány és a Flexman Robotics Kft. által nyújtott anyagi támogatást, amelynek köszönhetően részt vehettünk a hegesztési szakma legmagasabb szintű rendezvényén.