2023. október 16. (hétfő) 21:09

Korszerű ívhegesztés laboratórium nyílt meg az Intézetben

A megnyitó ünnepséget 2023. szeptember 27-én rendezték meg 70 résztvevővel, köztük a hegesztési területen dolgozó szakemberekkel. Dr. Gerald Wilhelm professzornak, az Egyetem díszdoktorának döntő szerepe volt ennek a különleges laboratóriumnak a létrehozásában. A laboratórium a Müncheni Alkalmazott Tudományok Egyetem, a Fronius GmbH és a Froweld Kft. támogatásának köszönhetően jött létre.

A speciális eszközök közül kiemelhető egy CMT áramforrással felszerelt Kuka hegesztőrobot, egy Daihen OTC AC MIG/MAG hegesztő áramforrás, egy plazmaíves hegesztőgép, valamint egy virtuális hegesztési szimulátor. A rendezvényen a résztvevők megismerkedhettek a laboratórium korszerű berendezéseivel, azok ipari alkalmazási lehetőségeivel, oktatásban és kutatásban betöltött szerepével.

1961-ben a Miskolci Egyetemen indult el először hegesztő szakmérnöki képzés. Napjainkban a képzés résztvevői a világszerte elfogadott európai/nemzetközi hegesztőmérnöki (EWE/IWE) diplomát szerezhetik meg. Ez a laboratórium 21. századi technológiai hátteret biztosít az Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet oktatási és kutatási tevékenységéhez.

dsc_6736_53217225801_o.jpg

dsc_6822_53216351792_o.jpg