2024. július 19. (péntek) 13:01

HINTS projekt (High Innovative VET for green and digital Transformations)

Idén elindult a HINTS projekt, melynek célja, hogy támogassa a nyugat-balkáni és a dél-mediterrán országokat, hogy javítsák a szakképzés minőségét és reagálóképességét a jelenlegi társadalmi fejlesztési stratégiákhoz való igazodás, valamint a zöld és digitális gazdaságra való átállás érdekében. A projekt keretein belül a konzorcium európai uniós tagjai dolgozzák ki a továbbképzéseket és a tananyagokat, amelyeket a mediterrán régióban lévő konzorciumi tagok adaptálnak. A célcsoportot az ipari szakemberek képezik. A projekt koordinátora az ISIM Timisoara. A konzorcium tagjai, pedig a következők:

• EWF - Európai Hegesztési Szövetség
  • CESOL - Spanyol Hegesztési és Technológiai Szövetség
  • Helixconnect
  • Montenegrói Egyetem
  • AMTA Akadémia
  • Alexandriai Egyetem
  • Tiranai Műszaki Egyetem
  • Jordániai Mérnökök Szövetsége
  • Miskolci Egyetem

A projekttel kapcsolatos minden fontos információ megtalálható a HINTS weboldalán: https://www.hintsproject.eu/

HINTS.jpg