2018. október 17. (szerda) 11:08

Design hét - szakmai kirándulás

design hĂŠt-.jpg2018. Október 17-én a Gép-és Terméktervezési Intézet első évfolyamos formatervező szakos hallgatói szakmai kiránduláson vettek részt

Az immár 15. jubileumi Design hét nagy kiállítását tekintették meg Benyó Klára mesteroktató és Hircsu Mariann művésztanár kíséretében. A kiállításon Majcher Barbara a Formatervezési Tanács főtanácsosa és dr. Németh Edit egyetemi adjunktus, az ELTE Gazdálkodástudományi Intézet, Menedzsment és Üzleti Jog Tanszékéről, aki a Formatervezési Tanács tagja is, fogadta a miskolci egyetemistákat. Dr. Németh Edit végigvezette a kiállított és díjazott  tárgyak között a diákokat, és a díjazás kritériumait, az értékelés szempontjait is ismertette velük. Így betekintést kaphattak a jelenlegi design tendenciákba, tervezői gondolkodásmódokba, trendekbe. Kötetlen beszélgetést folytathattak hallgatóink Tóth Fruzsinával, aki az Intézetünkben végzett ipari termék-és formatervező szakon. A vizuális feltöltődést a Nemzeti Galéria Frida Khalo kiállítása tette teljessé és bátran állíthatjuk, hogy felejthetetlenné.

20181017-design-het-csoportkep--.jpg