2019. október 21. (hétfő) 10:51

70 éves jubileumi konferencia

jubileum70--.pngA Miskolci Egyetem és annak Gépészmérnöki és Informatikai Kara 2019-ben ünnepli alapításának 70. évfordulóját. Az ehhez kapcsolódó ünnepségsorozat részeként 2019. október 18-án megrendezett Jubileumi Emlékülés részeként a hazai és külföldi egyetemekről és vállalatoktól meghívott vendégeink valamint munkatársaink intézeti szekcióülésen mutathatták be szakmai, oktatási illetve kutatási tevékenységeiket.

Gép- és Terméktervezési szekciót az A/1 épület 105. termében rendeztük meg. A Miskolci Egyetem tiszteletbeli professzorai közül a szekción tartott előadást Prof. Dr. Vajna Sándor az Otto von Guericke Egyetemről (Magdeburg, Németország) és jelenlétével megtisztelt bennünket Prof. Ing. Jonathan C. Borg a Máltai Egyetemről (Msida, Málta). A szekción jelen volt a Gépelemek Tanszék (később Gép- és Terméktervezési Intézet) több korábbi munkatársa és hozzátartozóik, számos ipari partnerünk valamint az intézet jelenleg is aktív kollektívája. A 70 évet felölelő időtartam alatt sok egyetemi kolléga és ipari szakember került kapcsolatba egymással, de a nagy időtáv miatt többen csak most találkozhattak először személyesen. A prezentációk megkezdése előtt ezért egy rövid bemutatkozással kezdtünk, ahol minden jelenlévőnek megismerhettük a tanszékhez való kötődését. Ezután a programfüzetben meghirdetett előadások következtek, melyek mindegyike nagy érdeklődés mellett lett bemutatva, így a kérdések megválaszolásával illetve a kapcsolódó kötetlen beszélgetésekkel együtt a szekció este 6 óra körül zárult.

20191018-jubileum70.jpg

Gép- és Terméktervezési szekció

Szekcióelnök: Vadászné Prof. Dr. Bognár Gabriella
Szekciótitkár: Dr. Sarka Ferenc

Helyszín: A/1 épület, 105. tanterem

Program:

14.00-14.15
Prof. Dr.-Ing. Vajna Sándor professor emeritus
A Miskolci Egyetem és a magdeburgi Otto von Guericke Universität oktatási és kutatási kapcsolata

14.15-14.30
Dr. Simonyi Sándor ügyvezető igazgató (Trigon Electronica Kft.)
Alternatív járművek fejlesztése

14.30-14.45
Prof. Dr. Döbröczöni Ádám professor emeritus
A Gép- és Terméktervezési Intézet (Gépelemek Tanszék) története képekben

14.45-15.00
Dr. Kamondi László címzetes egyetemi tanár
Kutatások és fejlesztések az elmúlt évtizedekben

15.00-15.15
Vadászné Prof. Dr. Bognár Gabriella dékánhelyettes, intézetigazgató, egyetemi tanár
Jelenlegi kutatási projektek a Gép- és Terméktervezési Intézetben

15.15-15.30
Dr. Sarka Ferenc egyetemi docens
Az oktatás szerkezete napjainkban

S Z Ü N E T

15.45-16.00
Dr. Dömötör Csaba egyetemi docens
Az Ipari termék- és formatervező képzés

16.00-16.15
Dr. Jálics Károly egyetemi docens
Akusztikai kutatási eredmények

16.15-16.30
Dr. Bihari János egyetemi docens
A pneumobil járművek tervezése

16.30-16.45
Várkuli Miklós PhD hallgató
Fogazatoptimalizálási problémák

A rendezvény teljes programfüzete IDE KATTINTVA elérhető.