2020. november 4. (szerda) 10:50

ÚJABB EGYETEMI VILÁGRANGSORRA KERÜLT RÁ A MISKOLCI EGYETEM GÉPÉSZMÉRNÖKI ÉS INFORMATIKAI KARA

fb_header_THEWURanking.png

A Quacquarelli Symonds (QS) világrangsora után már a Times Higher Education (THE) a világ összes gépészmérnöki karát összegző listáján is jegyzik a Miskolci Egyetemet.

A 2021 THE WUR by Subjects - Engineering rangsoron a 601-800 helyre rangsorolt BME mögött a 801-1000 helyek egyikén végzett a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara. Ezzel egyetemünk a három legbefolyásosabb nemzetközi egyetemi rangsorból immár kettőn is szerepel.

A Times Higher Education ranglistájának készítői összesen 11 szakterület vonatkozásában vizsgálták meg a világ 1512 felsőoktatási intézményét. Az egyetemek teljesítményét öt szempont – az oktatás minősége, a kutatás minősége, a hivatkozások száma, a nemzetköziség mértéke és az iparból származó bevétel nagysága – alapján értékelték, a végeredményt az adott kategória sajátosságait is figyelembe vevő súlyozással állították össze.