Az Ábrázoló Geometriai Tanszéken folyó tudományos kutatásnak három fő területe van. Ezek a számítógéppel segített geometriai tervezés (CAGD), a szerszámgeometria valamint a számítógéppel segített tervezőrendszerek (CAD rendszerek). A számítógéppel segített geometriai tervezésen belül elsősorban görbék és felületek modellezése, azok kényszeres alakmódosítása terén születtek eredmények. A szerszámgeometriai kutatások főleg a csigák tervezésének geometriai vonatkozásaira terjednek ki. A CAD rendszerekkel kapcsolatban a rendszerbe integrált, speciális felhasználói problémát megoldó modul fejlesztése valósult meg.
Kutatási témák: függvényegyenletek, mértékelmélet, matematikai statisztika, számelmélet, numerikus módszerek, valószínűség-elmélet, optimalizálás, speciális alkalmazott matematikai és informatikai területek.
A tanszék oktatóinak 90%-a minősített.
A kutató hallgatók mindig fontos szerepet játszottak az Alkalmazott Matematikai Intézeti Tanszék kutatásaiban. A kutatási problémák feldolgozása közben a matematikai témavezetés során a munkák folyamán nagyon sokszor maguk is témavezetőkké és kutatóvá váltak. A jelenlegi célja az Alkalmazott Matematikai Intézeti Tanszéknek, hogy folytassuk ezeket a hagyományokat tanulmányozva széles területeket felhasználva a matematika és számítástudomány új eredményeit és technikáit.
Tovább az Alkalmazott Matematikai Intézeti Tanszék honlapjára.
- Nemlineáris differenciálegyenletek peremérték feladatainak vizsgálata és műszaki alkalmazása.
- Hálóelméleti módszerek alkalmazása, adatstruktúrák vizsgálatával
- Gyűrűelméleti kutatás
- Parciális differenciálegyenletek mechanikai alkalmazása
- Matematika oktatás didaktikai kutatás
- Rendezett struktúrák vizsgálata