2019. november 20. (szerda) 11:01

Közös fejlesztésű logisztikai laboratóriumok átadásán vettek részt Kirgizisztánban a Logisztikai Intézet munkatársai

A Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete a 2017-ben elindult Erasmus+ Prodlog projekt keretében 10 felsőoktatási intézmény együttműködésével oktatási és kutatási célú logisztikai fejlesztéseket valósított meg Oroszországban, Kazahsztánban és Kirgizisztánban. Az intézet négy munkatársa (Dr. Tamás Péter intézetigazgató egyetemi docens; Prof. Dr. Illés Béla, egyetemi tanár; Veres Péter, tanársegéd, Szentesi Szabolcs tanársegéd) 2019. november elején több napot töltött Kirgizisztán két meghatározó egyetemén (KSTU, KNAU). A kiküldetés során két közös fejlesztésű virtuális logisztikai labor átadására került sor, valamint egyeztetések történek vezető beosztású tisztségviselőkkel (rektorok, intézetvezetők, dékánok) a logisztikai célú együttműködések vonatkozásában. Ezen túlmenően az ország meghatározó ipari logisztikai képviselőivel is tárgyalások folytak.  A kirgiz partnerek a logisztikai célú együttműködés elmélyítése érdekében a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetét várhatóan 2020. tavaszán meglátogatják.