Tájékoztató a Gometriai modellezés és alkalmazásai c. tantárgyhoz

levelező tagozatos mérnök informatikus MSc hallgatók számára


Előadó: Dr. Juhász Imre egyetemi tanár


A tantárgy lezárásának módja: 

A hallgatók a tárgyat 8 óra előadás és 8 óra gyakorlat leckekönyvi bejegyzéssel hallgatják. A félévet aláírás és kollokvium zárja. 

A félév elismerésének, az aláírás megszerzésének feltételei:

A feladatok ki- és beadásának időpontja, értékelésének módja: 

A hallgató a feladatot gyakorlatvezetőjétől kapja, és neki adja be. Törekszünk arra, hogy a feladat kapcsolódjék valamely más tárgyból kapott feladathoz. A ki- és beadási határidőket az ütemterv tartalmazza.Az elégséges szint azt jelenti, hogy a megoldás elvi hibát nem tartalmaz, a program működőképes, áttekinthető, követhető, valamint a hallgató ismertetni és indokolni tudja megoldását. A hallgató a félévi munkájára osztályzatot kap, amely eredményes vizsgadolgozat esetén beszámít a vizsgajegybe. 

Zárthelyi dolgozatok, feladatok pótlásának feltételei: 

Azoknak a hallgatóknak, akik nem szerezték meg az aláírást, és a pótlásra dékáni engedélyt kaptak, a hiányzó feladatot pótolniuk kell az engedélyezett időpontig. 

A számonkérés módja: 

A félév végén a tárgy teljes anyagából vizsgára kerül sor. A vizsga anyaga a félév előadásain és gyakorlatain elhangzott tananyag. A vizsga kötelező írásbeli és választható szóbeli részből áll. Az írásbeli dolgozat alapján a Tanszék osztályzatot ajánl meg. Az elégséges osztályzathoz 50%-os teljesítmény szükséges. Ha a hallgató nem fogadja el a megajánlott jegyet, akkor szóbeli vizsgát is kell tennie. Erre nincs lehetősége abban az esetben, ha az írásbeli teljesítménye nem haladja meg a 30%-ot. A szóbeli vizsga kérdéseit a szorgalmi időszak végén közzétesszük. A vizsgajegybe az évközi munka az alábbiak szerint számít be:

K2.png

ahol E az évközi munkára, V a vizsgadolgozatra (és az esetleges szóbelire) kapott jegy. 

A számonkérések során a meg nem engedett eszközök, segítség használata automatikusan elégtelen osztályzatot von maga után. 


Kötelező irodalom: 

Ajánlott irodalom: 


ÜTEMTERV

  1. 2024.03.01. Péntek 16.00 - 19.20
  2. 2024.03.22. Péntek 12.30 - 15.50
  3. 2024.04.05. Péntek 12.30 - 15.50
  4. 2024.04.05. Péntek 16.00 - 19.20

 

  1. Görbék modellezése: görbeleírások, görbék folytonos kapcsolódása, görbék belső tulajdonsága, interpoláló görbék, approximáló görbék.
  2. Felületek modellezése: felületleírások, felületek megadása, Coons-foltok, Bézier-felület, B-szplájn-felület, racionális görbék és felületek. Testmodellezés: drótváz-, palást-, térfogatmodell, cellamódszerek, modellek módosítása.
  3. Kéformátumok, színterek, hisztogram, zajszűrés, szűrők, élkiemelés, szegmentálás, küszöbölés. Python, Jupyter, OpenCV, matplotlib áttekintése. Egyszerű objektum detektálás példák. Jellegvektorok számítása. Szegmentálás példa konvolúciós osztályozóval. Klaszterező eljárások használata. Mesterséges neurális hálózatok alkalmazása.
  4. CAD rendszer használata. 

Creo Parametric letöltése és telepítese

A Creo Parametric konfigurálása